Tag: prowadzenei apteki

image

Czy lekarz może być wspólnikiem spółki prowadzącej aptekę?

Czy lekarz praktykujący może być wspólnikiem spółki jawnej prowadzącej aptekę ogólnodostępną? Apteka ogólnodostępna może być prowadzona tylko na podstawie uzyskanego zezwolenia na prowadzenie apteki. Prawo do uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki posiada osoba fizyczna, osoba prawna oraz niemająca osobowości prawnej spółka prawa handlowego (art. 99 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 6 września 2001 […]

zobacz więcej